Loading, please wait ...

top of page
Magda Kaczor, lekarz psychiatra dziecięcy, ekspert medycyny snu, sen u dzieci, Warszawa

dr Magda Kaczor

Jestem lekarzem, specjalistą psychiatrą dziecięcym. Polskie Towarzystwo Badań nad Snem uhonorowało mnie tytułem Eksperta Medycyny Snu.

Kwalifikacje lekarskie uzyskałam na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie w pracy z pacjentami zdobywałam w Polsce i w ośrodkach zagranicznych. Na początku kariery zawodowej miałam przyjemność pracować w Oxfordshire and Buckinghamshire Trust, co pozwoliło mi poznać arkana psychiatrii brytyjskiej. W Polsce leczyłam pacjentów w ramach opieki ambulatoryjnej, oddziałów całodobowych oraz dziennych. Współpracowałam z wieloma ośrodkami (Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii, SPDSK w Warszawie, Szpital Nowowiejski w Warszawie, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Centrum Terapii Dialog).

Jestem autorką wielu prac z zakresu medycyny snu. Współtworzyłam pierwszą polską monografię dotyczącą zaburzeń snu u dzieci skierowaną do lekarzy. Napisałam poradnik o śnie dla rodziców ("Sen u dzieci", wydawnictwo Marginesy, 2019). Publikowałam artykuły w Psychiatrii Polskiej, Psychiatrii po Dyplomie, Pediatrii po Dyplomie. Prowadzę również szkolenia z zakresu medycyny snu dla profesjonalistów i partnerów biznesowych oraz warsztaty o spaniu dla rodziców.

MYSELF
Recommended

Ludzie z którymi współpracuję

Olga Maracewicz, psycholog kliniczny, psychoterapeuta, Warszawa
Olga Maracewicz

psycholog - psychoterapeuta

e-mail: olgamaracewicz@op.pl

tel: 604 559 411

Jestem psychologiem i psychoterapeutą pracującym w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii schematów.

 

Ukończyłam społeczną psychologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz Akademię Muzyczną i Studium Pedagogiczne w Krakowie, następnie Studium Terapii i Treningu Grupowego na Uniwersytecie Warszawskim oraz czteroletni Kurs Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Centrum CBT akredytowany przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPB a także liczne kursy specjalistyczne przygotowujące do pracy w obszarze pomagania, m.in. Szkolenie dla Mediatorów oraz szkolenia z zakresu diagnozy klinicznej oraz terapii. Pracowałam na stanowisku specjalisty w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu, pełniąc funkcję psychologa-diagnosty oraz psychoterapeuty kolejno na oddziałach neurologicznym, psychiatrycznym oraz w Poradni dla Osób z Autyzmem.

 

Przez wiele lat pracowałam w oświacie, również z dziećmi niepełnosprawnymi (w tym intelektualnie) oraz z uczniami szkół artystycznych. Jako trener szkoliłam kadry w edukacji, prowadziłam treningi umiejętności wychowawczych dla rodziców.

 

W swojej pracy koncentruję się na diagnozie klinicznej dzieci i młodzieży (zaburzenia ze spektrum autyzmu i ADHD - również u osób dorosłych oraz inne problemy wieku rozwojowego) oraz psychoterapii dzieci młodzieży i osób dorosłych (zaburzenia lękowe, depresyjne, zaburzenia osobowości, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne a także zespół Aspergera i ADHD u młodzieży i osób dorosłych).

 

W pracy z pacjentem współpracuję z lekarzami (psychiatrami, neurologami) oraz innymi specjalistami celem dokładnego zdefiniowania problemu i zapewnienia najefektywniejszej pomocy.

 

Swoją pracę terapeutyczną poddaje stałej superwizji.

Magdalena Szczęsna, pediatra, zaburzenia snu, Warszawa
Magdalena Szczęsna

pediatra

e-mail: ...
tel: ...

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Aktualnie w trakcie specjalizacji z pediatrii odbywanej w jednym z warszawskich dziecięcych szpitali klinicznych.

 

Od czasu studiów związana ze studenckimi kołami naukowymi pediatrycznymi i neurologii dziecięcej, gdzie spotkała prawdziwych mistrzów w swoich dziedzinach, którzy nie tylko byli przewodnikami w świecie medycyny, ale również wzorem profesjonalnej i empatycznej relacji lekarz-pacjent. Tamże stawiała również swoje pierwsze kroki w świecie nauki, zarówno tej profesjonalnej jak i popularyzatorskiej.

 

Współautorka pierwszej polskiej monografii dotyczącej snu u dzieci skierowanej do lekarzy oraz książki o tej samej tematyce skierowanej do rodziców w formie poradnika.

Potrzebujesz więcej? Napisz do mnie

Skorzystaj z formularza kontaktowego.

bottom of page