Loading, please wait ...

dr Magda Kaczor

Jestem lekarzem, specjalistą psychiatrą dziecięcym. Polskie Towarzystwo Badań nad Snem uhonorowało mnie tytułem Eksperta Medycyny Snu.

Kwalifikacje lekarskie uzyskałam na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie w pracy z pacjentami zdobywałam w Polsce i w ośrodkach zagranicznych. Na początku kariery zawodowej miałam przyjemność pracować w Oxfordshire and Buckinghamshire Trust, co pozwoliło mi poznać arkana psychiatrii brytyjskiej. W Polsce leczyłam pacjentów w ramach opieki ambulatoryjnej, oddziałów całodobowych oraz dziennych. Współpracowałam z wieloma ośrodkami (Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii, SPDSK w Warszawie, Szpital Nowowiejski w Warszawie, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Centrum Terapii Dialog).

Jestem autorką wielu prac z zakresu medycyny snu. Współtworzyłam pierwszą polską monografię dotyczącą zaburzeń snu u dzieci skierowaną do lekarzy. Napisałam poradnik o śnie dla rodziców ("Sen u dzieci", wydawnictwo Marginesy, 2019). Publikowałam artykuły w Psychiatrii Polskiej, Psychiatrii po Dyplomie, Pediatrii po Dyplomie. Prowadzę również szkolenia z zakresu medycyny snu dla profesjonalistów i partnerów biznesowych oraz warsztaty o spaniu dla rodziców.

 
 

Ludzie z którymi współpracuję

Olga Maracewicz

psycholog - psychoterapeuta

e-mail: olgamaracewicz@op.pl

tel: 604 559 411

Jestem psychologiem i psychoterapeutą pracującym w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii schematów.

 

Ukończyłam społeczną psychologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz Akademię Muzyczną i Studium Pedagogiczne w Krakowie, następnie Studium Terapii i Treningu Grupowego na Uniwersytecie Warszawskim oraz czteroletni Kurs Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Centrum CBT akredytowany przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPB a także liczne kursy specjalistyczne przygotowujące do pracy w obszarze pomagania, m.in. Szkolenie dla Mediatorów oraz szkolenia z zakresu diagnozy klinicznej oraz terapii. Pracowałam na stanowisku specjalisty w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu, pełniąc funkcję psychologa-diagnosty oraz psychoterapeuty kolejno na oddziałach neurologicznym, psychiatrycznym oraz w Poradni dla Osób z Autyzmem.

 

Przez wiele lat pracowałam w oświacie, również z dziećmi niepełnosprawnymi (w tym intelektualnie) oraz z uczniami szkół artystycznych. Jako trener szkoliłam kadry w edukacji, prowadziłam treningi umiejętności wychowawczych dla rodziców.

 

W swojej pracy koncentruję się na diagnozie klinicznej dzieci i młodzieży (zaburzenia ze spektrum autyzmu i ADHD - również u osób dorosłych oraz inne problemy wieku rozwojowego) oraz psychoterapii dzieci młodzieży i osób dorosłych (zaburzenia lękowe, depresyjne, zaburzenia osobowości, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne a także zespół Aspergera i ADHD u młodzieży i osób dorosłych).

 

W pracy z pacjentem współpracuję z lekarzami (psychiatrami, neurologami) oraz innymi specjalistami celem dokładnego zdefiniowania problemu i zapewnienia najefektywniejszej pomocy.

 

Swoją pracę terapeutyczną poddaje stałej superwizji.

Magdalena Szczęsna

pediatra

e-mail: ...
tel: ...

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Aktualnie w trakcie specjalizacji z pediatrii odbywanej w jednym z warszawskich dziecięcych szpitali klinicznych.

 

Od czasu studiów związana ze studenckimi kołami naukowymi pediatrycznymi i neurologii dziecięcej, gdzie spotkała prawdziwych mistrzów w swoich dziedzinach, którzy nie tylko byli przewodnikami w świecie medycyny, ale również wzorem profesjonalnej i empatycznej relacji lekarz-pacjent. Tamże stawiała również swoje pierwsze kroki w świecie nauki, zarówno tej profesjonalnej jak i popularyzatorskiej.

 

Współautorka pierwszej polskiej monografii dotyczącej snu u dzieci skierowanej do lekarzy oraz książki o tej samej tematyce skierowanej do rodziców w formie poradnika.

Potrzebujesz więcej? Napisz do mnie

Skorzystaj z formularza kontaktowego.

© 2019 by SleepExpert

Stworzone przez: Piotr Kaczor

  • Facebook
  • YouTube
  • LinkedIn Ikona społeczna

lekarz Magda Kaczor, psychiatra dziecięcy

ul. Świętokrzyska 20, lok. 6

00-002 Warszawa