top of page

Zainteresował Cię temat ? A może jest coś innego o czym chciałbyś poczytać ? Podsyłaj tematy tutaj.

Szukaj
  • Magda Kaczor

Premiera pierwszego polskiego poradnika o śnie dzieci już wkrótce - 5 września.

Zaktualizowano: 12 lut
"Sen u dzieci" jest skierowany do każdego rodzica dziecka od urodzenia do wieku wczesnoszkolnego. Traktuje o wszelkich możliwych problemach mających związek z zasypianiem, snem, budzeniem oraz wszystkim co może wydarzyć się w trakcie. Pisząc poradnik bazowałyśmy na aktualnych badaniach. Jednak choć książka jest napisana w duchu medycyny opartej na faktach starałyśmy się pisać językiem nienaukowym, przystępnym, tak aby nasi czytelnicy nie poczuli się zbyt szybko senni. Tekst zawiera wiele anegdot, przykładów i odwołań do codziennego życia, w których każdy może odnaleźć własne doświadczenia.


"Sen u dzieci" otrzymał rekomendacje Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem.


A tak o książce piszą eksperci:

"Przystępnie napisany, profesjonalny przewodnik po tym, co dzieje się, gdy Twoje dziecko zasypia lub dlaczego tak się nie dzieje. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat naukowcy odkryli, że prawidłowy sen może wpływać na wiele aspektów życia młodego człowieka. Problemy ze snem u dzieci wpływają również na funkcjonowanie całej rodziny. Przeczytaj przygotowany przez dr Magdę Kaczor i dr Magdalenę Szczęsną, niekwestionowane autorytety w dziedzinie medycyny snu u dzieci, obszerny przewodnik po tajemnicach snu Twojego dziecka, który łączy podstawy naukowe, szczegółowe opisy konkretnych sytuacji i pragmatyczne porady. Książka dr. Kaczor i dr. Szczęsnej jest bardzo potrzebnym, bo pierwszym na polskim rynku wydawniczym, źródłem informacji dla rodziców zaniepokojonych problemami ze snem swoich dzieci. Wyjątkowy "Sen u dzieci" to coś więcej niż poradnik; jest przewodnikiem po świecie snu u dzieci i tajemniczych zaburzeniach, które mogą na niego wpływać."

dr hab. n. med. Marcin Żarowski

Pracownia Polisomnografii i Badań Snu Dzieci i Młodzieży

Katedra i Klinika Neurologii Wieku Rozwojowego

Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w PoznaniuZaczynałam czytać ciekawa, czy mogę się dowiedzieć czegoś interesującego z książki o śnie dziecka. Dotąd nie spotkałam się z publikacją na ten temat, tym bardziej podejmującą go od strony naukowej -  pojawiał się on tylko w ramach dzielenia doświadczeniami wśród mam. Okazało się, że wiąże się on z tak zróżnicowanymi aspektami funkcjonowania dziecka jak koncentracja uwagi, przybieranie na wadze, zaburzenia emocjonalne czy infekcje. Poczułam się oprowadzona z przewodnikiem po krainie snu i rożnych jej obszarach, od rytmu snu niemowlęcia, przez rozkopywanie pościeli w nocy aż po lęk rozwojowy przed ciemnością u kilkulatka. W omawianych kwestiach odróżniono fakty od mitów. A co najważniejsze, w książce zawarta jest też dawka praktycznych wskazówek, które już teraz wpływają na kwestię snu moich własnych dzieci.

lek. dent. Beata Dąbrowska

stomatolog dziecięcy

Stomatologia Tomasz Sak


Comments


bottom of page